Jdi na obsah Jdi na menu
 


Interpretace Karet Dne - Velká Arkána

31. 5. 2009

 

 

Velká Arkána

 0 Blázen - otevřenost

Dnes Vás může potkat něco nového. Buďte sponntání! Nové zkušenosti Vám mohou přinést vzrušení a proto se nebraňte žádným změnám! Dávejte ovšem dobrý pozor, aby jste neučinili něco bez uvážení, takové rozhodnutí často vede k chybám, a proto než se do něčeho pustíte, vše důkladně zvažte.  Karta může naznačovat neochotu převzít dnes jakoukoli odpovědnost.

K čemu dodává odvahu: nezaujatě a hravě vyzkoušet něco nového

Před čím varuje: před chaotickými poměry a příliš velkou lehkovážností

 

 I. Mág - mistrovství

Dnes se rozhodně nesnažte směšovat všechny aspekty svého života: city, peníze, lásku a morálku. Je třeba připravit se na nadcházející změny. Dnes buďte zdvořilí a uvidíte, že zvládnete i zdánlivě nepřehledné situace.

K čemu dodává odvahu: důvěřovat ve vlastní schopnosti a mistrovsky zvládnout nějakou záležitost

Před čím varuje: všemi prostředky si chtít něco vynutit

 

 II. Velekněžka - intuice

Dnes důvěřujte své intuici. Neposuzujte věci podle jejich nominální hodnoty.Obrazek  Odpovědi na své otázky hledejte ve svém nitru. Chcete-li dospět ke správné odpovědi, nepoužívejte tolik logiku. Vyražte do přírody, udělejte si malý výlet do okolí, relaxujte. Dnešek je vhodný k odpočinku a uklidnění.

K čemu dodává odvahu: důvěřovat svému vnitřnímu hlasu

Před čím varuje: nechat se pasivně unášet a prostě doufat v zázrak

 

 III. Císařovna - plodná půda

Dnešek je pro Vás velice plodný. Pokud Vás čeká v práci nějaký úkol, rozhodně se ho zhostíte velice dobře. Také se dnes budete velice dobře cítit v kruhu rodinném. Můžete vyrazit na návštěvu k příbuzným, či Vám blízkým osobám. Možná Vás čeká menší oslava v kruhu rodinném.

K čemu dodává odvahu: vstoupit na plodnou půdu a být přístupný růstu a změnám

Před čím varuje: divoký růst a nebezpečí nevyužít příležitosti 

 

 IV. Císař - struktura

Pokud máte nějaké zmatky a konflikty, dnešek je přímo ideální k jejich vyřešení. Jednejte a jasně ukažte na problémy. Pokud hodláte založit nějakou společnost, dnes máte přímo ideální podmínky.

K čemu dodává odvahu: vytrvale uskutečňovat záměry a plány

Před čím varuje: před přehnanou střízlivostí a perfekcionismem potlačovat (utiskovat život

 

 V. Velekněz - důvěra

Dnes je možné že Vás čeká nějaký obřad, jako svatba, křtiny či rozvod. Možná se také budete muset na někoho obrátit pro radu. Pokud Vás nic takového nečeká, pak je dnešek přímo ideální ke vzdělávání, četbě, učení.

K čemu dodává odvahu: hledat smysl a dělat něco smysluplného

Před čím varuje: arogantní samolibostí a dogmatické neústupnosti

 

 VI. Milenci - volba srdce

Dnes možná potkáte lásku Vašeho života. Poud jste doposud nezadaní, možná se zamilujete "na první pohled". Jestliže se Vám láska vyhýbá, pak Vás možná čeká důležité rozhodnutí, které určí Váš další Osud.

K čemu dodává odvahu: spojit se s druhými a z celého srdce se zaměřit na určitý plán

Před čím varuje: považovat začátek za cíl

 

 VII. Vůz - s důvěrou vpřed

Vítězství nad nepřízní Osudu. Máte před sebou řadu překážek, ale víte, že jdete správnou cestou. Pokud Vám připadá, že nějaká situace ve Vašem životě stagnuje, je velká pravděpodobnost, že se dnes věci hnou kupředu.

K čemu dodává odvahu: rozhodně a cílevědomě se chopit opratí

Před čím varuje: přecenit ještě nevycvičené síly

 

 VIII. Síla - chuť do života

Dnes se cítíte plni energie a síly. Na co sáhnete vám půjde hravě od ruky. Svou silou a kouzlem dnes silně zapůsobíte na druhé a dokážete v nich vyvolat zápal pro Vaši věc. Možná Vás čeká velmi vášnivá noc!

K čemu dodává odvahu: náruživé oddanosti nějakému člověku, úkolu, zkušenosti...

Před čím varuje: přeceňováním svých sil a destrukcí

 

 IX. Poustevník - věrnost sobě samému

Dnešek by jste si měli vyhradit pouze pro sebe. Dnes nikam nespěchejte, ani se neukvapujte ve svých rozhodnutích. Možná by bylo moudřejší sáhnout po dobré knize, nebo začít meditovat. Odpočívejte jakékoli návštěvy raději odložte na jindy.

K čemu dodává odvahu: nechat něco dozrát a zůstat věrný sám sobě

Před čím varuje: izolací, zahořklostí, podivínstvím a odcizení se světu

 

 X. Kolo Osudu - životní úkol

Osud dnes tvrdě zasáhne a změní Váš nynější směr. Může jít o jakoukoli změnu - dobrou nebo zlou. Je také možné, že Kolo Štěstěny se motá právě pro Vás, pak neváhejte a skuste si vsadit, nebo si alespoň zakupte výherní los.

K čemu dodává odvahu: rozpoznat svůj Osud a utvářet ho jako Žovotní úkol

Před čím varuje: fatalistickou odevzdaností Osudu

 

 XI. Spravedlnost - zralý soud

Dnes Vás pravděpodobně čeká spousta papírování a lejster k vyřízení. Pokud máte v této oblasti nějaké resty, pak je dnešek ideálním dnem k tom uvést vše do pořádku. Možná, že budete předvolán k soudu a nebo jemu podobné instituci. Pokud očekáváte ortel, buďte si jisti, že bude spravedlivý.

K čemu dodává odvahu: něco objektivně a střízlivě pozorovat a rozpoznat v tom vlastní odpovědnost

Před čím varuje: předsudky a nesnášenlivostí

 

 XII. Viselec - stagnace

Dnešek pro Vás bude zkouškou Vaší trpělivosti. Buď se vše ještě víc oddálí, nebo situace, kde to nepředpokládáte začne váznout. Skuste se na věci dívat z jiného úhlu a možná objevíte nečekaná řešení. Pokud Vás dnes přepadne Lenora, raději zalezte do koutku a počkejte až přejde. Nesnažte se dnes nic uspěchat!

K čemu dodává odvahu: obrátit se a otevřít novým možnostem a poznatkům

Před čím varuje: rezignací, nechutí dále bojovat nebo tvrdohlavém lpění na obvyklé rutině

 

 XIII. Smrt - přirozený konec

 Des Vás může potkat nějaká změna. Může se jednat o ukončení studia, skládání zkoušek, ale také se můžete loučit se svým dosavadním  životem (svatba, rozvod, stěhování...atd). Je možné, že se butete muset rozloučit i s někým blízkým. Dnešk je taky velice vhodným k regeneraci, pokud tedy potřebujete nějakou tu masáž, dnes si ji určitě dopřejte. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození.

K čemu dodává odvahu: odpoutat se a nechat něco dospět ke konci

Před čím varuje: před kroky, které nemají žádnou budoucnost

 

 XIV. Mírnost - pravá míra

Dnes máte šťastnou ruku, takže se Vám může podařit vytvoření nějaké nezvyklé směsi. Nenechejte se dnes ničí a nikým vyvést z rovnováhy. Buďte trpěliví a jednejte jemně a s rozmyslem. Než dnes něco podniknete, je vhodné přehodnotit situaci aby jste se vyhli případným chybám. Dnes užívejte všeho s mírou!

K čemu dodává odvahu: najít pravou míru a nechat se zavést na správnou cestu

Před čím varuje: průměrností a falešnými vnuknutí

 

 XV. Ďábel - nemírnost

 Karta pokušitelka symbolizuje znovuobjevené vášně, energii a nadšení, opětné nalezení svého nejniternějšího Já a schopnost je ovlivnit. Dnes Vás bude lákat "chuť zakázaného ovoce". Možná, že čerstvý vítr osvěží Váš milostný život. Jednejte ovšem s rozmyslem, co Vám dnes projde, Vás může tvrdě dostihnout v příštích dnech!

K čemu dodává odvahu: vnést světlo do temnot

Před čím varuje: před pokušením jednat proti vlastním zásadám

 

 XVI. Věž - průlom

Dnes Vás čekají samé nepříjemnosti. Naprostý rozkol, jež lze najednou jen těžko zvládat. Dnes prostě nebudete mít svůj den. Vše, co jen lze odložte na pozdější dobu, jelikož hrozí neúspěch. Dnes si také dávejte velký pozor na své zdraví! - Zvýšené riziko úrazů!!!

K čemu dodává odvahu: rozbít příliš úzký rámec

Před čím varuje: nevypočitatelným nebezpečím a ztroskotáním sebejistých představ a očekávání

 

 XVII. Hvězda - nová budoucnost

Dnes se Vám může splnit Vaše tajné přání! Radujte se z dnešního dne, neboť hvězdy jsou Vám nakloněny. Nechejte se inspirovat nějakým svým snem a skuste jej proměnit v realitu. Dnes máte úspěch zaručený. Možná nebude od věci pokusit štěstí i v loterii.

K čemu dodává odvahu: důvěřovat přízni okamžiku a s důvěrou hledět do budoucna

Před čím varuje: příliš se upínat k budoucnosti a propást kvůli tomu přítomnost

 

 XVIII. Luna - temnota

Dnes buďte velmi opatrní na své okolí. Někdo, nebo něco se Vás bude snažit oklamat. Buďte proto raději ve střehu a vše si raději pořádně prověřujte. Je také možné, že Vás někdo pozve na malé posezení, pak Vám hrozí, že tzv. "přeberete". Proto raději dnes konzumujte alkohol pouze v malé míře. Pokud jste literárně nadaní, je možné, že Vás dnes "políbí Můza".

K čemu dodává odvahu: překročit práh strachu

Před čím varuje: ztratit cestu v temnotě, u do stavů opojení a selhat na prahu

 

 XIX. Slunce - radost ze života

Velice pozitivní karta! Dnešek pro Vás může znamenat růst a zvýšenou kapacitu, např. pokrok ve vztazích, finanční rozmach, fyzický růst (těhotenství), atd... Dnešní den pro Vás bude prozářený sluncem i kdyby venku lilo jako z konve. Nenechejte si ho nikým a ničím pokazit.

K čemu dodává odvahu: něčeho se optimisticky a vesele dotknout

Před čím varuje: naivním přeceňováním se, banalitou a lehkomyslností

 

 XX. Soud - vysvobození

Dnes se Vám otevírají nové možnosti. Vše, co Vás drželo, již pominulo. Můžete postupovat vpřed s pozitivním myšlením a postojem. Neukvapujte se ovšem v rozhodování o směru Vaší cesty, rozhodujte se raději s ohledem na cesty minulé. Nedělejte stejné chyby. Vítá Vás nová budoucnost!

K čemu dodává odvahu: důvěřovat v nějaké vyhovující řešení či dokonce vysvobození

Před čím varuje: že mohou znovu ožít staré problémy, které jste považovali za vyřešené

 

 XXI. Svět - cíl

Dnes je Váš šťastný den! Cíl máte na dosah ruky a vše směřujete ke zdárnému konci. Čeká Vás úspěch ve všech oblastech života. Otevírají se Vám nové možnosti.

K čemu dodává odvahu: zaujmout své místo a radovat se ze života

Před čím varuje: věřit, že je člověk jednou provždy u cíle