Jdi na obsah Jdi na menu
 


Egyptský

 

MUT

2.3. - 3.4.

Tato bohyně dává lidem narozeným pod její vládou činorodou a impulzivní povahu. Dobou jejich narození je předjaří, které jim dává sílu tak jako rostlinám prodrat se ztuhlou půdou a ledem ke světlu. Stejně i tito lidé hledají své místo na slunci a snaží se uspět. Úspěch se nedostavuje snadno, protože bývají značně nedočkaví. Pro druhé jsou velmi přitažliví a mají silné osobní kouzlo, kterého v případě potřeby neváhají využít. Dokážou být oporou, ale potřebují cítit solidaritu a obdiv okolí. V životě touží nejen po úspěchu, ale i po harmonických vztazích, v kterých bohužel nemívají velké štěstí.

 

ISIS

4.4. - 6.5.

Je považována za ochránkyni života, velmi často je zmiňována paralela s křesťanskou matkou Krista Pannou Marií. Isis představuje mateřství a bezpodmínečnou lásku ke svému muži Osirisovi i synu Horovi. Narodit se do tohoto znamení často předpokládá úkol učit se lásce ke všemu krásnému. V tomto znamení je mnoho lidí, kteří se věnují umění a zprostředkování krásy ostatnim. Tito zrozenci lpí na svém soukromí a jednají podle hesla "můj dům, můj hrad". Milují okázalost, přepych a pro své nejbližší se snaží snést modré z nebe, přičemž je nedokáže v tomto směru nic zastavit. Bývají velmi temperamentní a při některých rozhodnutích také zbrklí.
 

 

HORUS

7.5. - 8.6.

Tito zrozenci mívají mnoho talentů a dokážou se věnovat současně mnoha zájmům jak v rovině pracovní, tak i vztahové, proto partnerství s nimi nebývá lehké a stojí jejich protějšky mnoho sil. Jsou to studijní typy  a po celý život se snaží sbírat informace a vzdělávat se. V západní astrologii odpovídá znamení Hora Býku, ale spíše vystihuje vlastnosti vzdušného a merkurického typu Blížence. Lidé v tomto znamení mají jedinečnou možnost uplatnit řečnické a slovní nadání v zaměstnání, kde dokážou své protivníky dokonale zdolat argumenty a intelektuální převahou. Jsou to vášniví řečníci a oponenti a často je můžeme vidět v řadách politiků, herců nebo různých obchodních zástupců, kteří Vám elegantně vnutí to, co vůbec nepotřebujete.

 

GEB

9.6. - 12.7.

Odpovídá lidem narozeným ve znamení Blíženců a Raka, podobnost však nese spíše s Rakem. Tento bůh je ztělesněním pečování, pomoci a také oběti. Symbolizuje plodnost a Matku Zemi, proto i lidé narození v tomto znamení bývají vynikajícími rodiči, kteří dokážou své děti dobře vychovat a uvést do života i za cenu nemalých osobních ústrků a obětí. Tito lidé bývají přecitlivělí a také náladoví a jejich sebehodnocenínbývá velmi často nízké. V životě se potřebují opřít o silné jedince, kteří jim dodají pocit důležitosti a ocenění. Mívají výrazně idealistickou povahu se silnými znaky empatie, takže nedokážou druhým odříci pomoc. Důležité je pro ně v životě pochopit význam vlastní hodnoty a umění říkat ostatním "NE".

 

SACHMET

13.7. - 14.8.

Silná, trochu negativní bohyně, která na rozdíl od boha GEBa lidem nejenže nepomáhá, ale naopak jim tak trochu škodí. Je poslem špatných zpráv a také odplaty, trestá viníky.  Toto znamení patří sice k Raku a Lvu, ale svou povahou a znázorněním odpovídá spíše ohnivému znamení Lva. Lidé narození v tuto dobu bývají výbušní, touží neustále po změně a v první řadě po obdivu ostatních, kvůli kterému dokážou udělat cokoliv. Bývají sice neradi sami, ale na druhou stranu se neradi vážou, což je rozpor, který v jejich případě často ústí do velmi problémových partnerských vztahů. Může s nimi i být legrace, a to i taková, že slabším jedincům tuhne krev v žilách...

 

THOVT

15.8. - 16.9.

Je to bůh s ptačí hlavou, známý tím, že je učitelem a ochráncem všech mágů a léčitelů. Na své okolí mohou  lidé narození v tomto znamení působit tak trochu tajemně a nevyzpytatelně. Nikdo neví, co si vlastně myslí, protože své nejhlubší pohnutky nikomu nesdělují. Mohou mít sice mnoho přátel, ale k jejich uzavřenému srdci se jen málokdo dostane - a stejně je tomu i v partnerství. Jsou to výborní spolupracovníci, lépe se však uplatní v roli podřízeného než vedoucího pracovníka. Jestliže je pověříte nějakým úkolem, budou se snažit ze všech sil jej co nejlépe splnit.

 

SUTEH 

17.9. - 20.10.

Podle Egypťanů je to bůh války a bojů, a tak lidé zrození v tomto znamení mohou po celý život zažívat své osobní války a vnitřní boje. Těžko se rozhodují i v maličkostech a řešení důležitých životních otázek je pro ně zatěžující takovým způsobem, že raději řešení odkládají tak dlouho, až v podstatě není co řešit. Tolik touží po co nejlepším způsobu řešení a rovnováze, až tento samotný fakt zaměstná jejichmysl natolik, že ke konkrétnímu řešení nakonec nedojde, což je také dáno strachem ze špatné volby.  Více než ostatní potřebují tito lidé přijetí a uznání a velmi důležité jsou pro ně partnerské vztahy. Pro své blízké jsou ochotni mnohých obětí, dokážou se vzdát čehokoli. V naší astrologii odpovídá toto znamení zemní Panně, ale celkově spíše připomíná znamení Vah.

 

OSIRIS

21.10. - 25.11.

Jeden z nejznámějších egyptských bohů je často zpodobňován jako král podsvětí s korunou, žezlem a důtkami. Zároveň představuje přírodní síly, nelze se tedy divit, že lidi zrozené pod jeho vládou lákají různá tajemství života, vyšší zákonitosti a univerzální principy. Jeho manželkou byla jeho sestra bohyně ISIS, jejich synem bůh HOR. Toto spojení také symbolizuje, že vládcem  živých je HOR, zatímco vládcem podsvětí OSIRIS. Lidé narození v tomto znamení jsou pro ostatní velmi zajímaví a inspirativní, dokážou v druhých vyvolat silné emoce, a to jak kladné, tak také záporné. Bývají to originální jedinci s neuvěřitelnými nápady, kteří se nebojí žádné námahy, aby svoje cíle naplnili a uvedli v život. Bývají také nároční, ato jak na sebe, tak i na své okolí. Jejich kritická povaha a nechuť druhým odpouštět jim často zbytečně komplikuje život. Tajuplné kouzlo jejich osobnosti přitahuje pozornost okolí, nemají tedy nouzi o zájem ze strany příslušníků opačného pohlaví, ale v oblast lásky to s nimi nebývá snadné. Mohou být značně náladoví a nestálí, nikdy si nemůžete být jisti, co od nich čekat, takže partnerství s nimi je jako jízda na horské dráze - jen pro otrlé. Na druhou stranu jsou natolik charizmatičtí, že jim jejich partner a přátelé obvykle odpustí. Nakonec totiž dojdou k závěru, že i přes všechny problémy a nedorozumění si rádi užívají jejich společnosti, lásky a "královské přízně".

 

 ANUBIS

26.11. - 28.12.

Bůh s hlavou psa Anubis převádí duše mrtvých na onen svět a váží jejich srdce u posledního soudu. Je symbolem hranice mezi životem a smrtí, proto také zrozenci tohoto znamení mají rádi risk, napětí a hazard. Touha po nebezpečném životním stylu je často vhání do komplikovaných situací a zbytečných problémů. Jsou nejšťastnější, když se kolem nich stále něco děje, nesnášejí stereotyp a nudu. Chtějí něco dokázat, proto nezapomínají ani na svá přání a životní cíle, kterých ve většině případů dosáhnou, ale ne za každou cenu. Jsou samostatní a svoboda je pro ně v případě rozhodování tím nejdůležitějším. Tito jedinci se ničeho nezaleknou a většinou milují dobrodružství a změnu. Vedle těchto lidí se nikdo nenudí, protože dokážou vymýšlet neuvěřitelné kousky a jejich nápady mohou druhým nejen brát dech, ale je mohou také značně inspirovat. V lásce bývají věrní a stálí, ale potřebují vedle sebe stejně živou a jiskrnou osobnost, jinak neváhají a jdou s klidným srdcem o dům dál. K životu potřebují hodně změn, vzruchů a adrenalinových situací, nic statického je nezajímá. Jsou to věční hledači zážitků. Pokud si Anubise vyberete za kamaráda nebo přítele či partnera, nudit se s ním v žádném případě nebudete. V západní astrologii odpovídá toto znamení nejvíce znamení Střelce.

 

HATHOR

29.12. - 29.1.

Tato egyptská bohyně je symbolem smrti a znovuzrození, bývá také označována za ochránkyni žen. Tito zrozenci chápou vyšší zákonitosti, takže nepodléhají tak snadno svodům světa jako ostatní a mají svoje vlastní hodnotová měřítka. Kritika ostatních je však vyvádí z míry, protože jsou rádi, když jsou bezmezně přijímáni a obdivováni. V práci se na tyto jedince můžete spolehnout, jsou samostatní a mohou přijít s originálními a novými podněty. V milostných vztazích rádi experimentují, ale v případě , že mají uspokojivé zázemí, zbytečně své partnery netrápí paralelními vztahy. V naší astrologii znamení odpovídá Kozorohu a také vzdušnému znamení Vodnáře. 

 

AMON-RA

30.1. - 1.3.

Tento bůh se řadí mezi hlavní stvořitele - bohy Země. Egypťané věřili, že kdo se narodí v tomto znamení, narodí se pod šťastnou hvězdou. Jsou to silní jedinci, na které se ostatní obracejí pro radu a pomoc. Mnoho lidí, kteří se narodili v tomto období slunečního boha, dokáže v životě svoje cíle naplnit a dovést do konce. V jejich řadách se rodí mnoho idealistů, vůdců a vizionářů. V západní astrologii toto období odpovídá znamení Vodnáře a také Ryb. Obě tato znamení jsou humanisticky laděná - následují pouze osobní cíle, ale dokážou pomáhat i ostatním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář