Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atlantský

10. 2. 2012

 

 

VALETUD

(Beran)

Původně  barbarský náčelník, který většinou získá, co chce. V jeho znamení se rodí mocní a bojovní jedinci. Mají vnitřní i vnější sílu, dokážou manipulovat s ostatními. Vše, co je jim dáno, využívají ve svůj prospěch. Před žádnou překážkou se nezastaví. Jestliže se zamilují, nemůže jim jejich protějšek odporovat, musí se zkrátka podvolit. Jinak by totiž nastaly problémy.

 

 FILLI

(Býk)

Domácí člověk. Zemědělec prahnoucí po stádech, polích, rodině a domově. Rád se usazuje v úrodných nížinách, je schopen v nich nadlouho zakořenit. Většinou má silné, mohutné tělo. Bývá chytrý, rozvážný a často pomalejší. Důležitý je pro něj zisk. Může se stát dobrým obchodníkem. Miluje své blízké, ctí věrnost. V těžkých chvílích je na něj spolehnutí.

 

 GENITOR

(Blíženci)

učitel, kněz, rádce. Lidem přináší světlo vědění. Dobro ostatních povyšuje nad vlastní zájmy. Soustavně studuje, je propagátorem vzdělanosti. Chce být prospěšný společnosti. Často je na dlouhých cestách, objevuje nové obzory, přináší novinky a změny, které zjednodušují a zlepšují život. Jestliže založí rodinu, stane se tak spíš ve zralém věku. Velmi si cení svobody.

 

 FRATRES

(Rak)

Zrozenci tohoto znamení se starají o lidskou pospolitost. Druhým zajišťují potravu, teplo domova, ošacení a vše, co je třeba k životu. Jsou skromní a mírní, nemají velké potřeby. Touží po tom, aby je ostatní uznávali a měli je rádi. Pro druhé se dokážou mnohého zříci v zájmu vyšších cílů celé společnosti. Žijí v klidu, spíše v ústraní. Milují zvířata i přírodu, kterou chrání.

 

 LUCRUM

(Lev)

Znamení síly, pevné vůle a úspěchu. Tihle zrozenci umějí skvěle velet a řídit ostatní, kteří se jim rádi podvolí. Jsou dokonalými řečníky, své okolí dokážou nadchnout pro svoji věc. Jejich charizma je jako parní válec. Váží si přátelství. Většinou jednají čestně, nesnáší zákulisní taktizování stejně jako také intrikány. Chrání slabé a pronásledované, na jejichž stranu se postaví i za cenu vlastních problémů.

 

 VITA

(Panna)

Znamení velkých učitelů. Vzdělání považují za jednu z nejdůležitějších věcí v životě. Stále čerpojí moudra a poznatky. Je to pro ně víc než vášeň. Získané vědomosti se snaží předat co největší skupině lidí. Pro nové informace dokážou udělat cokoli, vzdát se bohatství, moci, obětovat lásku. Bývají to rození samotáři, společnost je spíš obtěžuje. Partnera si vybírají velmi složitě. Když ho však najdou, je na ně spolehnutí.

 

INIMICI

(Váhy)

Zprostředkovatelé krásných zážitků, které povznášejí lidskou mysl i tělo. Jsou to poněkud křehčí lidé, fyzickou práci nechají raději na druhých. Jejich duch slyší hudbu nebeských sfér a vnímá zjevnou i skrytou krásu věcí. Tito zrozenci tíhnou k umělecké práci, ale také k takové, která dokáže propojovat lidi různých názorů.

 

 AMICI

(Štír)

Lidé tohoto znamení jsou zvláštní. Tajemným zjevem umějí okouzlovat, jejich duše je hluboká a povaha neklidná. Stále hledají skrytý smysl věcí. Kolem sebe vytvářejí opar napětí a častá nedorozumění. Jsou většinou komplikovaní a do svého nitra nenechají nikoho nahlédnout. Proto často trpí. Není jednoduché získat si jejich srdce.

 

 REGNUM

(Střelec)

Duchovně orientovaní jedinci se rodí právě do tohoto znamení. Stávají se z nich mluvčí, kněží, ale také filozofové, kteří hloubají nad lidskou existencí. Bývají přímí, nemilují okázalosti a prázdné řeči. Hledají opravdové cesty, jak spojit to, co je nahoře, s tím, co je dole. Umějí kolem sebe shromáždit davy posluchačů, pohnout světem.

 

 PEREGR

(Kozoroh)

Znamení lidí nezlomné vůle. Pomalu postupují ke svému cíli. Často se ale narodí do rodiny, která jim nedokáže dát potřebné vzdělání, finanční zabezpečení či citové zázemí. Během života se však s těmito nedostatky dokážou vyrovnat. Někdy předčí i ty, kteří měli daleko lepší start. Jsou pevní, necouvají. Je příjemné je mít za své kamarády.

 

 MORS

(Vodnář)

Tajemné znamení. A taky paradoxní. I když jeho zrozenci neumějí projevovat své city, pro ostatní by udělali téměř cokoli. Mezi těmito lidmi bychom našli zajímavé novátory a vynálezce, zejména v oblastech techniky, vědy, medicíny, nových směrů filozofie i umění. setkání s nimi je celoživotní inspirací. Druhé dokážou motivovat - a ti jsou pak schopni kouzel a zázraků.

 

 UXOR

(Ryby)

Zrcadlem duše druhých jsou právě lidé tohoto znamení. Většinou bývají velmi citliví. Jen těžko zvládají obyčejný život. Mají totiž slabší fyzickou konstituci a jejich zdraví bývá křehčí. Nejraději se zabývají zkoumáním lidského nitra. Psychologie a ezoterické vědy jsou jejich doménou. Často pracují tam, kde je zrovna zapotřebí pomáhat ostatním.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář